Estetyczne protezy bez metalowych klamer

Wykonane z acetalu - elastycznego tworzywa, które zapewnia znacznie większy komfort użytkowania i lepszą estetykę.

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby pacjenta. Możemy dzięki nim uzupełnić rozległe braki zębowe, jak i brak wszystkich zębów. Są najlepszą alternatywą dla protez klasycznych - osiadających i szkieletowych. Wykonanie protez z acetalu gwarantuje bardzo dobre utrzymanie w ustach pacjenta, a brak metalowych klamer powoduje, że są to protezy bardzo estetyczne. Idealne dla pacjentów, którzy nie akceptują metalowych klamer, lub mają alergię na metal.

protezy elastyczne acetalowe wałbrzych

Czym się różnią protezy elastyczne od tradycyjnych?

Zdarza się, że nowa proteza wykonana ze zwykłego akrylu nie chce „wejść” na swoje miejsce w ustach pacjenta. Lekarz musi wtedy spiłować akryl, a to powoduje, że proteza staje się luźna w okolicach zębów i dziąseł. W tych miejscach zbierają się pokarmy, osad i kamień nazębny. Materiał termoplastyczny, z którego wykonane są protezy elastyczne, dzięki swoim właściwościom, eliminuje te wady sztywnego akrylu.

  • Bardzo dobre utrzymanie w ustach Pacjenta;
  • Brak widocznych klamer i bardzo dobra estetyka;
  • Są biozgodne, idealne dla Pacjentów z alergią na metale;
  • Nie podrażniają śluzówki, a klamry nie uszkadzają zębów Pacjenta;
  • Niewielka grubość, mała waga, zredukowana płyta na podniebieniu poprawiają komfort użytkowania.

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!

Protezy - Najczęstsze pytania

Zazwyczaj na wykonanie protezy potrzebujemy około 3-4 wizyt. Na pierwszych dwóch wykonujemy wyciski, które odsyłamy do laboratorium dentystycznego. Następnie odbywa się wizyta, na której kontrolujemy próbne protezy. Na ostatniej wizycie oddajemy gotowe protezy. Całość zajmuje około 10 dni. W kłopotliwych sytuacjach np. wyjazd, złamany ząb, możliwe jest wykonanie protezy w krótszym czasie.
Nie, nie jest to konieczne. Zawsze polecamy jednak jednoczesne wykonanie protezy górnej i dolnej, ponieważ są one do siebie znacznie lepiej dopasowane w zgryzie i pod względem estetycznym.
Pacjenci użytkujący ruchome protezy powinni się zgłaszać na wizyty kontrolne co pół roku. Oceniamy wtedy stan protezy i jej dopasowanie w jamie ustnej. Skutkiem użytkowania protez ruchomych jest zanik podłoża protetycznego, co pogarsza ich utrzymanie i proteza zaczyna spadać. Jest to wskazaniem do wymiany. Protezy powinny być wymieniane średnio co 5 lat.
Protezy elastyczne to typ protez, do których pacjenci najłatwiej i najszybciej się adaptują. Po oddaniu, przez pierwsze dni śluzówka jamy ustnej może być nieznacznie podrażniona. Język, mięśnie i policzki będą w tym czasie przystosowywać się do nowych protez. Po kilkudniowym okresie adaptacyjnym nie sprawiają już one trudności w mówieniu i jedzeniu. Jest to jednak okres dużo krótszy, niż w przypadku zwykłych protez.