Leczenie protetyczne zniszczonych zębów

Dzięki materiałom kompozytowym i koronom protetycznym usunięcie zęba jest dziś ostatecznością, której staramy się unikać.

"Najlepszym implantem jest własny ząb" - dlatego naszym Pacjentom proponujemy metody leczenia, które mają na celu jak najdłuższe zachowanie własnych zębów.

Usunięcie zęba zawsze powoduje zanik kości i przesuwanie sąsiednich zębów, co znacznie utrudnia leczenie protetyczne i pogarsza efekt estetyczny, szczególnie w przednim odcinku zębów.

Metodę leczenia ustalamy dla każdego Pacjenta indywidualnie tak, aby ostateczny efekt był estetyczny, a przede wszystkim trwały.

inlay onlay

Wkłady koronowe i korony protetyczne

Wkłady koronowo - korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe to sztyfty umieszczane w kanale (korzeniu zęba). Mają za zadanie odbudować zniszczony zrąb korony, na którym następnie możemy wykonać dalszą pracę.

Najczęściej do tego celu wykorzystujemy wkłady wykonane z włókna szklanego. Ich elastyczność jest zbliżona do elastyczności własnego zęba, dzięki czemu chronią pozostały zrąb zęba przed złamaniem. Ich wykonanie wymaga jedynie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Wykonujemy także metalowe wkłady koronowo-korzeniowe oraz wkłady ceramiczne. Są one szczególnie przydatne w przypadku, kiedy planujemy odbudowę przednich zębów estetycznymi koronami protetycznymi.

wkład koronowo-korzeniowy

Wkłady koronowe i korony protetyczne

Wkłady koronowe są to wypełnienia wykonywane z porcelany lub kompozytu przez technika w laboratorium protetycznym. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, konieczne jest jego odbudowanie koroną protetyczną.

Wkłady inlay i onlay najlepszą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień. Dzięki nim estetycznie i trwale możemy odbudować rozległe ubytki próchnicowe w bocznych zębach.

Jeśli ząbe jest bardzo zniszczony i niemożliwe jest odbudowanie za pomocą tradycyjnych wypełnień lub inlay'ów, koniecznie jest wykonanie korony protetycznej. Wykonujemy zarówno klasyczne korony porcelanowe na metalowej podbudowie, jak i bardzo estetyczne korony pełnoceramiczne na cyrkonie. Ze względu na swoje właściwości są one szczególnie polecane do odbudowy przednich zębów.

Dowiedz się więcej o INLAYACH i ONLAYACH

Dowiedz się więcej o KORONACH

korona protetyczna porcelanowa

Odbudowy zębów kompozytem

Jest to alternatywna metoda leczenia dla wkładów i koron, jeśli Pacjenci oczekują szybkiego i ekonomicznego rozwiązania pod względem ceny.

Nowoczesne materiały kompozytowe mają bardzo dobre właściwości fizyczne, są wytrzymałe, odporne na ścieranie i estetyczne. Dlatego są one najlepszym rozwiązaniem w przypadku małych i średnich ubytków.

Mają jednak pewne ograniczenia - pochłaniają barwniki z pokarmów, dlatego z czasem ulegają przebarwieniu. Kurczą się i w przypadku dużych ubytków dochodzi do utraty szczelności i rozwoju próchnicy wokół wypełnienia. Z tego powodu w przypadku dużych ubytków są stosowane jako tymczasowa alternatywa dla leczenia protetycznego. Zastosowanie kompozytów umożliwia odbudowę zniszczonego zęba w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nie wymaga dodatkowego szlifowania zdrowego zęba, dlatego w przyszłości zawsze jest możliwość wykonania wkładu lub korony.

wypełnienia kompozytowe zębów

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!