Kosmetyczne licówki - poprawa uśmiechu w ciągu jednej wizyty

Za pomocą licówek z materiałów kompozytowych możemy skorygować krzywe zęby, ich kształt i kolor. Jest to metoda, która nie wymaga ingerencji w szkliwo zębów.

Licówka kompozytowa to cienka warstwa światłoutwardzalnej żywicy nakładana na zewnętrzną (wargową) powierzchnię zęba. Metoda ta pozwala na poprawę uśmiechu w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, jest całkowicie odwracalna i nie wymaga szlifowania szkliwa zębów.

licówki kompozytowe wałbrzych

Poprawa uśmiechu za pomocą licówek kompozytowych?

Materiały kompozytowe łączą się szczelnie ze szkliwem dzięki sile adhezji, czyli przylegania. Nie ma potrzeby nawiercania, czy tworzenia zaczepów w szkliwie. Wystarczy jedynie jego wytrawienie (zmatowienie) i nałożenie cienkiej warstwy czynnika wiążącego. Dzięki temu metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna i odwracalna.

Za pomocą licówek kompozytowych możemy:

  • Zamykać diastemy, czyli przerwy między górnymi zębami;
  • Odbudować odkruszone i pęknięte fragmenty szkliwa;
  • Korygować kształt zębów i ich ustawienie względem siebie;
  • Rozjaśniać kolor zębów, jeśli wybielanie okazało się nieskuteczne;
  • Maskować białe plamy na szkliwie.

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!

Licówki - Najczęstsze pytania

Jest to zabieg bezbolesny, ponieważ nie wiąże się z ingerencją w szkliwo zębów. Nie ma także potrzeby wykonywania miejscowego znieczulenia.
Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania licówek jest bruksizm, zgrzytanie zębami i patologiczne starcie zębów. W takich przypadkach wykonanie licówek należy połączyć z leczeniem protetycznym za pomocą szyn relaksujących. Licówek nie można wykonać na zęby bardzo zniszczone - w takich sytuacjach konieczne będzie założenie koron.
O zęby, na których są założone licówki, należy dbać tak samo, jak o własne zęby. Niezbędne jest szczotkowanie dwa razy dziennie oraz nitkowanie przestrzeni między zębami, aby ograniczyć ryzyko rozwoju próchnicy i gromadzenia się kamienia nazębnego na powierzchniach stycznych.